602 419 819, Po-Pá: 9-17 hod.

Nově vypsané dotace na dobíjení elektromobilů

Aktuální vlna programu Nová zelená úsporám se týká také domácích dobíjecích stanic. Takže si můžete pořídit dobíjení do vašeho domu se zajímavou dotací.

Je pozitivní, že evropské státy ukazují jasnou zelenou elektromobilitě formou podpory jejích nejrůznějších aspektů, mezi něž patří především infrastruktura pro dobíjení a zjednodušení jejich každodenního používání. To znamená že jsou na evropské i místní úrovni připraveny finance, které mají v tomto snažení pomoci.

Využít je a pomoci podpořit majitele elektromobilů se také rozhodlo Ministerstvo životního ČR, které rozšířilo dotační program Nová Zelenám Úsporám pro následující dekádu také o podprogram Eko mobilita. Cílem tohoto programu je zejména podpořit nabíjení elektromobilů v domácnostech.

Majitelé rodinných domů a bytů mohou nyní žádat o dotační podporu na pořízení, instalaci a zprovoznění dobíjecí stanice pro osobní elektromobil. Maximální výše dotace je až 30 000 Kč na jednu dobíjecí stanici pro rodinný dům a 45 000 na jednu dobíjecí stanici pro bytový dům (Více o dotacích se dozvíte zde). Jak z celkového pojetí vyplývá, nelze dotaci čerpat na pořízení dobíjecí stanici určené pro komerční využití, ale i tak může být velmi zajímavým příspěvkem k pořízení a zprovoznění dobíječky elektromobilu právě u vás doma.

 

Dotační programy        Jak vám pomůžeme